Andres Tennus

Maailma keelte ja kultuuride instituudis alustas õpinguid 206 uut üliõpilast

Maailma keelte ja kultuuride instituudis alustas 2024/2025. õppeaastal bakalaureuse- ja magistriõppes õpinguid 206 üliõpilast, doktoriõppesse võeti vastu neli nooremteadurit ja lisaks osaleb kaheksa inimest mikrokraadiprogrammis.

2024/2025. õppeaastal alustas instituudi bakalaureuseõppes õpinguid 133 uut üliõpilast. Kõige populaarsem oli inglise keele ja kirjanduse õppekava, mille alusel asus õppima 46 inimest. Romanistikat tulid tudeerima 39 inimest, kellest 18 valis hispaania keele ja kirjanduse eriala ning 21 prantsuse keele ja kirjanduse eriala. Antiikkeeli ja -kultuure hakkas õppima 11 tudengit. Skandinaavia keelte ja kultuuride õppekavast oli sel aastal vastuvõtt rootsi keele ja kirjanduse erialale, kuhu sai sisse 22 üliõpilast. Saksa keele ja kirjanduse õppekava pidas endale meelepäraseks 8 ning vene ja slaavi filoloogia õppekava 7 inimest.

Magistriastmes alustas õpinguid 73 üliõpilast, kellest 18 valis Euroopa keelte ja kultuuride õppekava, 13 tõlkeõpetuse õppekava, 18 võõrkeeleõpetaja õppekava päevaõppes ja 24 sama õppekava sessioonõppes.

Doktoriõppes alustas neli uut nooremteadurit – kaks vene keele ja kirjanduse, üks klassikalise filoloogia ning üks germanistika erialal.

Lisaks tasemeõppele avati kolmandat aastat järjest Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühine mikrokraadiprogramm „Baltisaksa kultuuripärand“, kuhu registreerus 8 inimest.

Tartu_Ülikooli_virtuaaltuuri_kaart_Allikas_Tartu Ülikool.png.png

Vaata oma tulevasi õpperuume, ühiselamut või ratta parkimise võimalusi uuendatud virtuaaltuurist

Tartu Ülikooli peahoone

Tartu Ülikooli esmased vastuvõetute nimekirjad on selgunud